Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Po 50 - zabawa dopiero się zaczyna

25 Lipca 2011
Ogrodnictwo to najlepsze lekarstwo. Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Kansas dowiedzieli się, iż pielęgnowanie ogrodu choćby i dwa razy w tygodniu chroni kobiety po czterdziestce przed osteoporozą. Tak więc ogrodnictwo jest tak samo skuteczne jak bieganie, chodzenie bądź pływanie. Jednak pokolenie 50+ nie może spieszyć się jako, że każdy nagły ruch, zła pozycja podczas schylania się lub praca wymagająca wysiłku fizycznego odbija się na ciele. Co więcej, tak zwani 50+ najczęściej ulegają wypadkom w ogrodach. Ale nie martwmy się! Nic takiego się nie stanie jeśli użyjesz ergonomicznych narzędzi podczas uprawiania swojego ogrodu. GARDENA, która w bieżacym roku obchodzi swoje pięćdziesiatą rocznicę, oferuje swoim równolatkom szeroką gamę inteligentnych pomocników…

 
To tylko kwestia właściwej postawy
Zgodnie z badaniami zdrowotnymi GfK, plecy i stawy sa tymi częściami, które najbardziej bolą ludzi po pięćdziesiatce. Ale czy to jest powód by zaprzestać ogrodnictwa? Na szczęście mamy narzędzia ogrodnicze, które powodują, że uciążliwe schylanie się należy już do przeszłości. Na przykład Comfort wózek na wąż easyRoll plus pozwala na nakręcenie węża stojąc w pozycji pionowej. Dzięki nowemu wycinakowi do chwastów już nigdy wiecej nie będziesz musiał klęczeć by dosięgnać mniszka lekarskiego itp.
Kolejnym bardzo prostym ale niesamowicie pomocnym rozwiązaniem jest użycie teleskopowych rączek. Nowe akumulatorowe nożyce do cięci krzewów i brzegów trawnika mogą w łatwy sposób być rozbudowane przy użyciu obrotowej teleskopowej rączki GARDENA. A jeśli będziemy polegać na nowych nożycach do krzewów Accu 30 ComfortCut możemy bez wysiłku ukształtować roślinę od samego początku. Dające się regulować elektryczne nożyce do żywopłotu HighCut oferuja te same wygody. Ktokolwiek woli pionową pozycję podczas spulchniania, pielenia bądź grabienia powinien używać ergonomicznego aluminiowego trzonka combisystem. Może on być połączony z wszystkimi małymi i dużymi narzędziami combisystem i powoduje, że wszystkie obowiązki ogrodowe stają się ergonomicznie poprawnymi ćwiczeniami.

Ci, którzy chcą latać wysoko
… też mogą upaść. Rezultaty badań GfK dowodzą że najwiecej wypadków w które zamieszani są ludzie powyżej 55 roku życia nie zdarzaja sie w domu ale w ogrodzie. Co roku German Insurance Association (GDV) – Niemieckie Towarzystwo ubezpieczeń notuje około 100000 wypadków w które zaangażowani byli miłośnicy ogrodnictwa. Najczęstsze wypadki to upadki z konstrukcji do wspinania się oraz z drabin, jako, że wiele ludzi nie sprawdza stabilności swoich drabin. Ale jak obciąć gałęzie wysokich drzew i żywopłotów bez podejmowania ryzyka upadku? Ten problem może być rozwiązany z użyciem Comfort nożyc do gałęzi i krzewów StarCut 160 BL i 410 BL. Dzięki aluminiowemu teleskopowemu trzonkowi praktyczny zasięg może dochodzić nawet do 6,5 metra wysokości. Gdy chodzi o wysokie żywopłoty GARDENA poleca elektryczne nożyce HighCut 48, których teleskopowy trzonek umożliwia pracę nawet do wysokości 3 metrów.

Miej wysiłku z odpowiednimi pomocnikami
Mimo, iż ilość osób którym ogrodnictwo sprawia przyjemniość wzrasta z wiekiem – tylko jeden na pięciu meżczyzn powyżej 65 roku życia pracuje w ogrodzie przez 1,5 godziny dziennie. Według the German Federal Statistical Office (niemiecki federalny urząd statystyczny) – ich energia kurczy się. Ale używając ultra lekkich nożyc Comfort do gałęzi z przekładnią AL 500 ogrodnicy amatorzy mogą w dalszym ciągu skutecznie przycinać swoje oazy zieleni. Nowatorska przekładnia zębata zwiększa wydajność cięcia o 38% co sprawia, że nawet najgrubsze gałęzie i twarde drewno może być łatwo przecięte. Akumulatorowa kosiarka bębnowa 380 Li jest solidnym partnerem w pielegnacji trawnika. Dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu, koszenie staje się dziecinnie proste.

Zwijanie zamiast noszenia
Pchaj – zwłaszcza jeśli kochasz swoje plecy! A pchanie to Classic opryskiwacz ciśnieniowy na wózku. Dzięki niemu dbanie o rośliny nigdy nie było łatwiejsze. Kolejnym praktycznym pomocnikiem jest wózek ogrodowy „Gartenmobil” z obszernym miejscem na przechowywanie odpadów ogrodowych i różnorakich narzędzi. Oszczedza on energię, co w zamian może zostać wykorzystane na ważniejsze zadania.
 
www.gardena.plGaleria:

powrót


Odwiedzono: 3998 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 25 Lipca 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u