Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Podsumowanie sezonu budowlanego 2013

11 Grudnia 2013
Sezon budowlany powoli dobiega końca. Sprawdzamy więc,  jaki był dla dekarzy? Jakie dachówki cieszyły się największym powodzeniem i jakie były najważniejsze wydarzenia tego roku.

Nie taki diabeł straszny!

Pierwsze miesiące tego roku upłynęły pod hasłem „kryzys”, który w połączeniu z przedłużającą się w nieskończoność  zimą nastraszyły inwestorów i wykonawców. Na szczęście  zima się w końcu skończyła a wizja kryzysu okazała się wyobrażeniem ponad miarę i firmy cieszące się renomą i zaufaniem nie narzekały na brak zleceń.  Prawda jest taka, że im firma jest lepsza w tym co robi, tym mniej ją kryzys dotyka, nawet wtedy gdy sytuacja na rynku nie jest najlepsza. Chociaż mam nadzieję, że w przyszłym roku będzie lepiej.  – mówi Jacek Święty z firmy ISO-BAU.

Dachówki nie wychodzą z mody!

W mijającym sezonie, podobnie jak w latach ubiegłych chętnie wybieraliśmy na pokrycie dachu zarówno dachówki ceramiczne jak i betonowe. Spośród bogatej oferty producentów nadal  najpopularniejsze były tradycyjne kształty dachówek jak np. dachówka ceramiczna Rubin czy dachówka betonowa Celtycka, ale wzrasta również  zainteresowanie dachówkami płaskimi m.in. dachówkami Teviva, oraz Tegalit Protegon marki BRAAS – które idealnie wpisują się w nowoczesne projekty architektoniczne. Rosnącą popularnością cieszą się również dachówki wielkoformatowe np.  Rubin 9V, którą BRAAS wprowadził do swojej oferty w tym roku.
Zauważalny był również wzrost zainteresowania pokryciami dachowymi w ciemnych kolorach: grafitowym, czarnym czy antracytowym – i to zarówno wśród inwestorów którzy wybierali dachówki ceramiczne jak i betonowe. Taki trend obserwujemy już od kilku sezonów.

Ale nie tylko wyglądem inwestorzy kierowali podczas wyboru dachówek – równie ważna była wysoka jakość oraz zastosowanie nowoczesnych technologii np. Protegon, Cisar czy powłoki Lumino.

Solary – ciągle temat na topie

Zanim inwestycja w  system solarny stanie się w Polsce powszechna upłynie jeszcze wiele czasu, ale inwestorzy, szczególnie budujący duże inwestycje tj.hotele, pensjonaty, baseny - coraz chętniej sięgają po to rozwiązanie. Zainteresowanie tematem rośnie i coraz częściej pojawiają się pytania o inwestycję w kolektory: „ Czy to naprawdę opłacalne, jakie są koszty i kiedy warto je zamontować?” Na pewno warto, jeżeli myślimy o długoterminowej inwestycji.  A jeżeli dodatkowo postaramy się o dotację, a w gospodarstwie domowym zużywa się dużo ciepłej wody, to z pewnością będzie  to dobre i ekonomiczne ozwiązanie. Dzięki systemowi solarnemu możemy zaoszczędzić w skali roku ponad 60% energii, zużywanej na podgrzewanie wody. Natomiast latem podgrzewa on nawet do 100% ciepłej wody, zużywanej w domu. Z kolei wspomaganie ogrzewania centralnego w budynku jednorodzinnym może wygenerować oszczędności sięgające nawet 25% - tłumaczy Łukasz Grzywacz, Koordynator Produktu Braas Solar, marki patronującej programowi Superdekarz.

Jeżeli zdecydujemy się na montaż solarów pamiętajmy, aby to zadanie powierzyć wykwalifikowanym dekarzom. Fachowiec w dziedzinie dachów, zadba o to aby kolektor był poprawnie zamocowany do konstrukcji dachu, zintegrowany z dachówkami, co ma olbrzymie znaczenie w kwestii szczelności pokrycia dachowego i odporności na warunki atmosferyczne (przede wszystkim śnieg i deszcz).

Specjalista  pilnie poszukiwany!

Rok 2013 był przełomowy dla polskiego rynku fachowców – firma Monier Braas wprowadziła program certyfikacji dekarzy.  Głównym celem projektu jest zmotywowanie dekarzy do stałego podnoszenia kwalifikacji i rozwijania umiejętności, a w konsekwencji – wyodrębnienie spośród wykonawców godnych polecenia specjalistów. Po koniec roku pierwsza grupa SUPERDEAKRZY odebrała certyfikat,  który mamy nadzieję już w przyszłym roku stanie się wyróżnikiem jakości i zaufania.

www.superdekarz.pl


Zobacz prezentację Monier BRAASGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2014 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 11 Grudnia 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u