Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Romańska, czyli spektakularny podbój rynku dachówek

27 Kwietnia 2015
Po beton, jeden z najstarszych materiałów budowlanych, chętnie sięgali Rzymianie, których niezwykle trwałą architekturę można podziwiać po dziś dzień. Po beton chętnie sięgają również współcześni architekci. Jednocześnie minimalistyczna estetyka, proekologiczność oraz atrakcyjna cena produktów z betonu przyciągają wielu inwestorów.

Dachówka Romańska BRAAS jest obecnie najczęściej występującą dachówką betonową w Polsce.  Tak spektakularny podbój polskiego rynku możliwy był dzięki połączeniu niezwykłej trwałości z ponadczasowym kształtem.


Historia i rozwój

Historia dachówek betonowych sięga XIX wieku. Za ich twórcę uważa się Adolfa Krohera, który w 1842 roku rozpoczął produkcję dachówek właśnie z tego materiału. Wciąż udoskonalana technologia produkcji wraz z pojawiającymi się nowinkami technicznymi umożliwiły powstawanie trwałego, odpornego na warunki atmosferyczne i ekologicznego produktu.

Romańska klasyka

Jednym z najstarszych modeli dachówki betonowej jest Romańska, niegdyś występująca w Polsce pod nazwą Frankfurter. De facto to od niej rozpoczęła się istna rewolucja na rynku dachówek – Romańska stała się prekursorem zakładkowych dachówek betonowych. Swoją popularność dachówka zawdzięcza kształtowi. Jej wyważony profil nadaje połaci swoistej filigranowości, a dach wygląda lekko i nowocześnie.

Jedna dachówka, trzy warstwy

Dachówka Romańska to pierwszy model BRAAS produkowany w innowacyjnej technologii CISAR. Trzy  warstwy – nośna, wygładzająca oraz uszlachetniająca – sprawiają, że dachówka jest wyjątkowo trwała, odporna na warunki atmosferyczne oraz doskonale się prezentuje. Romańska to ponadczasowa klasyka dachówki betonowej, a jednocześnie nowoczesny produkt zdający egzamin w każdych warunkach.

Czy wiedziałeś, że…
Rzymianie produkowali beton z mieszaniny wapna i skał wulkanicznych.Czemu zawdzięczał on swoją trwałość? Zaprawę z wapna i popiołów wulkanicznych mieszano z tufem i umieszczano w drewnianych formach. Po zanurzeniu w wodzie wapno ulegało uwodnieniu i reagowało z popiołem.


W związku z 10-leciem technologii CISAR BRAAS wprowadził od kwietnia unikalną promocję na pierwszą dachówkę produkowaną w tej technologii – Romańską. Dachówka dostępna jest w 4 wariantach kolorystycznych: kasztanowy, ceglany, grafitowy oraz czarny.

O szczegóły promocji należy pytać w punktach handlowych:
http://www.monier.pl/dystrybutorzy/wyszukaj-dystrybutora.htmlZobacz prezentację Monier BRAAS   Galeria:


powrót


Odwiedzono: 1740 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 27 Kwietnia 2015

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u