Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Rozświetlić ogrodowe zakamarki

6 Listopada 2012
Delikatnie oświetlony nocą ogród, szczególnie latem, to tajemnicze i magiczne miejsce zachęcające do chwili relaksu na łonie natury. Dyskretne promienie światła sprawiają, że dom oraz jego otoczenie prezentują się majestatycznie, a ścieżki i schody nie toną w ciemności. Zewnętrzne lampy ledowe marki Nowodvorski Lighting pomogą oswoić mrok i jednocześnie zapewnić wieczorne bezpieczeństwo.

Gdy zapadnie zmrok
Dom i posesja pogrążone nocą w ciemności to nie tylko mało zachęcające miejsce, ale również ryzyko nieszczęśliwych wypadków. By wieczorami zapewnić więc domownikom oraz odwiedzającym nas osobom bezpieczeństwo i komfortowe poruszanie się po naszym podwórzu i ogrodzie warto jest delikatnie je oświetlić, w szczególności uwzględniając newralgiczne miejsca, takie jak główne ciągi komunikacyjne, schody czy wejście do budynku. W tych wszystkich przypadkach świetnie sprawdzą się natynkowe i podtynkowe lampy Peri, Rimo i Abi marki Nowodvorski Lighting wykonane z aluminium oraz szkła. To oprawy oświetleniowe o niewielkich rozmiarach (Peri 13 cm szer., Rimo 11,5 cm szer., Abi 17 cm dł.)oraz geometrycznych kształtach, które nie zajmują dużo miejsca na ścianie i doskonale pasują do nowoczesnego budownictwa. Źródło światła, w postaci niewielkich diod LED ukryte jest w głębi lamp, dzięki czemu doskonale rozjaśnią one przestrzeń, jednocześnie nie oślepiając intensywnym blaskiem. Możemy więc przy ich pomocy z powodzeniem oznaczyć stopnie schodów lub delikatnie oświetlić fragment ściany, na którym umieszczony jest dzwonek do drzwi. Co więcej, Peri, Rimo i Abi marki Nowodvorski Lighting to lampy przystosowane do warunków zewnętrznych, czego potwierdzeniem jest stopień ochrony IP 65, świadczący o ochronie przed wnikaniem pyłu oraz strumieniem wody.

Ogród udekorowany światłem
Funkcja użytkowa lamp zewnętrznych to z pewnością główne zadanie tego typu elementów. Pamiętać jednak należy, że doskonale sprawdzają się one również w roli dekoratorów. Naścienne oprawy oświetleniowe Peak, Dras, Khumbu i Zem marki Nowodvorski Lighting o trójwymiarowych, geometrycznych kształtach (trapezu – 17 cm dł., prostokąta 12,5 cm dł., kwadratu 10 oraz 11 cm szer.) oraz kolorze ciemnego grafitu będą stanowić ciekawą ozdobę domu. Światło wydobywające się zarówno z dołu, jak i z góry lamp stworzy na ścianach światłocienie, które delikatnie rozjaśnią przestrzeń, a jedocześnie podkreślą bryłę budynku i wykreują kameralną atmosferę. Oprawy Peak, Dras, Khumbu oraz Zem wykonane zostały z aluminium i szkła, materiałów, które łatwo wkomponują się w naturalne otoczenie, nie zakłócając  również stylistyki domu. Dodatkowo, lampy zabezpieczone są odpowiednio przed działaniem czynników zewnętrznych, takich jak deszcz czy piasek (charakteryzują się stopniem ochrony IP 44), dlatego bez obaw możemy stosować je w zadaszonych miejscach na ganku, tarasie czy patio.

Energooszczędność w ogrodzie
Ciekawy design, funkcjonalność oraz odporność na wnikanie wilgoci i zabrudzeń to nie jedyne atuty opraw  zewnętrznych Peri, Rimo, Abi, Peak, Dras, Khumbu oraz Zem marki Nowodvorski Lighting. Ich niekwestionowaną zaletą jest energooszczędność, tak szczególnie istotna w przypadku zewnętrznego oświetlenia, które z reguły włączone jest przez wiele godzin nocnych. To nowoczesne lampy typu LED (Light Emitting Diode), czyli półprzewodnikowe źródło światła, które to charakteryzuje się trzema podstawowymi cechami – niewielkimi rozmiarami, wysoką sprawnością oraz długą żywotnością. Diody generują bowiem nawet do 100 000 godzin pracy, a przeciętnie od 50 000 do 70 000 godzin, co w domowych warunkach użytkowania daje ponad dwudziestoletnią żywotność. W ten sposób nie tylko będziemy mogli komfortowo odpoczywać na łonie natury, ale i aktywnie przyczyniać się do troski o środowisko.
Ogród i dom rozświetlony promieniami słońca za dnia przyciąga domowników, niestety po zmroku ukryte w ciemności przestrzenie nie zachęcają do odwiedzin. Zewnętrzne lampy Nowodvorski Lighting sprawią, że nawet nocą nasza posesja będzie otulona światłem.

PEAK
Wysokość: 17 cm
Odległość od ściany: 11 cm

DRAS
Wysokość: 12, 5  cm
Odległość od ściany: 9 cm

ZEM
Szerokość: 10 cm
Odległość od ściany: 5 cm

KHUMBU
Szerokość: 10 cm
Odległość od ściany: 10 cm

ABI
Wysokość: 17 cm
Odległość od ściany: 6, 5 cm

PERI
Szerkość: 13 cm
Odległość od ściany: 8 cm

RIMO
Szerokość: 11, 5 cm
Odległość od ściany: 6, 5 cm


www.nowodvorski.com


Zobacz prezentację Nowodvorski LightingGaleria:


powrót


Odwiedzono: 3672 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 6 Listopada 2012

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u