Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Stabilizatory nawierzchni - dla naturalnego krajobrazu.

11 Kwietnia 2012
System paneli do utrwalania nawierzchni sypkich, takich jak: każdego rodzaju żwiry, grysy i inne kruszywa o różnych frakcjach. Dzięki panelom Coregravel teren jest nie tylko naturalny architektonicznie, ale także stabilny. Kruszywo po zablokowaniu komórek panela sprawia, że żwir oraz grys zabezpieczony jest przed koleinowaniem, tak zwanym efektem tonięcia, co ma miejsce w przypadku użytkowania sypkich nawierzchni - bez stabilizatora. Budowlana geowłóknina, która wprasowana jest w część spodnią panela, dodatkowo zabezpiecza naszą nawierzchnię przed przerostami traw i chwastów, dzięki czemu nie grozi nam pielenie fug z mchu lub trawy. Geowłóknina zabezpiecza także kruszywo przed wciskaniem w podłoże. Jest ona materiałem mocnym, niemalże całkowicie przepuszczalnym dla wody.

Przyjazny dla środowiska i idealny do aranżacji w każdej przestrzeni naturalnego krajobrazu - stabilizator nawierzchni, to doskonała alternatywa dla wszystkich ceniących sobie naturę oraz czystość. Nawierzchnia Coregravel w niektórych krajach nazywana jest samoczyszczącą, gdyż po każdorazowych opadach deszczu zostaje automatycznie przemyta, a kurz, piasek, błoto czy inne zabrudzenia przenikają kruszywo i nie pozostawiają plam oraz śladów. Dodatkowo zastosowany w panelu system "Slope Protection" auto poziomuje się na podłożu, co oznacza bardzo dobrą elastyczność a także pokrycie nieidealnie wypoziomowanej powierzchni. Panel obojętny jest na środki chemiczne oraz promienie UV. W zależności od modelu produkowany jest z czystych materiałów produkcyjnych (polipropylen V) lub materiałów recyclingowych (polipropylen R).Bardzo ważną zaletą paneli jest ich świetna przepuszczalność wody. Nawierzchnia wzmocniona panelem jest niemal w 100% przepuszczalna i sprawia, że woda (padający deszcz) przenika przez nią tak samo jak przy zwykłej nawierzchni żwirowej czy ziemi. Dzięki temu nasza naturalna Eko - nawierzchnia nie wymaga systemu odprowadzania wody deszczowej (brak konieczności projektu drenażowego) oraz przyłączenia do komunalnych rozwiązań, a co za tym idzie nie zmusza nas do opodatkowania z tytułu odbioru wód opadowych. Ten aspekt ekonomiczny to nie tylko oszczędności związane z podatkiem i systemem odprowadzania deszczówki. To także recycling wody opadowej - dzięki przenikaniu nawierzchni deszczówka przedostaje się w głąb gleby, gdzie jeszcze bardziej ją użyźnia. Jednocześnie nie jest odprowadzana niepotrzebnie do kratek.
 
Zastosowanie:
• naturalne dla krajobrazu Eko - ścieżki
• place grillowe i ogrodowe
• podjazdy do garaży
• nawierzchnie ścieżek rowerowych
• podjazdy na posesje
• parkingi
• ścieżki na polach golfowych
• ścieżki zdrowia (w tym ścieżki dla niepełnosprawnych)
• wzmocnienie oczek wodnych
• alejki przykościelne i cmentarne
 
Montaż :
Panele Coregravel układa się szybko, łatwo i bez żadnego fachowego przygotowania.W zależności od warunków terenowych, np. podłoże, przepuszczalność wody, obciążenie - należy zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie oraz utwardzenie terenu. Przy inwestycjach typu: przydomowe ścieżki żwirowe, place grillowe czy nawierzchnie altanek a także w przypadku terenu piaskowo – żwirowego - wystarczającym może być wyrównanie i utwardzenie podłoża oraz rozłożenie i wypełnienie panela.
Układanie paneli należy rozpoczynać zawsze w rogu lub w przypadku ścieżek zaczynając od jednego z końców. Zaczepy typu panel – panel, muszą znajdować się u dołu i być zwrócone w kierunku układania.
W przypadku układania wzdłuż istniejących krawędzi należy zachować odstęp od 1 cm do 2 cm - strefa dylatacyjna. Ułatwieniem przy układaniu jest fakt, że arkusz panela jest rozmiaru 1200 mm x 800 mm, co znacznie ułatwia a także przyśpiesza ich układanie. W przypadku wykonania podjazdów oraz parkingów, warto zwrócić się o fachową pomoc do wykwalifikowanej firmy ogrodowej lub brukarskiej. Jeśli zaś zdecydujemy się na wykonanie we własnym zakresie, najlepiej jest przyjąć wykonanie podbudowy, jak pod kostkę.
 
www.coregravel.pl


Zobacz prezentację Coregravel
Galeria:


powrót


Odwiedzono: 4862 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 11 Kwietnia 2012

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u