Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Stal i grafit-sposób na trwały i modny dach

21 Lipca 2016
Budowa domu to ogromne wyzwanie dla właścicieli. Na każdym etapie wymaga pełnego zaangażowania, ciągłego dokształcania się oraz podejmowania decyzji. Na długo jednak przed tym zanim właściciele staną przed dylematem gatunku drewna na podłogę, bądź modelu płytek w łazience będą musieli podjąć znacznie poważniejsza decyzję – rodzaj i kolor dachu. 
 

Wybór pokrycia dachowego to jedna z najważniejszych decyzji inwestorów. Podczas gdy remont wewnątrz domu, czy wymianę mebli robimy średnio co kilka lat, dach kupujemy już na całe dziesięciolecia. Nietrudno zatem uświadomić sobie, jak długofalowa i brzemienna w skutkach może być to decyzja. Spośród oferowanych na rynku pokryć dachowych – najlepszą opcją wydają się być pokrycia ze stali. Dlaczego? Bo w stosunku do pozostałych charakteryzują się najbardziej wyważoną relacją jakości do ceny. Gont bitumiczny jest tańszy lecz znacznie mniej trwały. Na drugim biegunie są pokrycia ceramiczne – bardzo trwałe i bardzo drogie. Stal to w tym układzie rozsądny wybór w bardzo dobrej cenie – choćby z uwagi na fakt, że gwarancje producentów na pokrycia z tego materiału są naprawdę długie.  Kluczowym elementem wyboru pokrycia z blachy jest decyzja o wyborze powłoki ochronnej – to ona zapewnia naszemu pokryciu długowieczność. Do najlepszych powłok zaliczamy te z poliuretanu. Bez względu na to czy są one w połysku (PURLAK), czy w macie (PURMAT) udzielamy na nie 30 lat gwarancji – mówi Rafał Kuczyński Dyrektor Handlowy firmy Blachy Pruszyński, największego polskiego producenta pokryć ze stali. 

Dlaczego równowaga zawsze gwarantuje sukces? 
Gdy techniczne decyzje mamy już za sobą, do wyboru pozostają jedynie kształt pokrycia i jego kolor. W tych przypadkach jednak decyduje już tylko indywidualne poczucie estetyki. Dobierając kształt warto kierować się zasadą: im bardziej skomplikowany dach, tym prostsze pokrycie i odwrotnie im prostsza połać tym lepiej będzie prezentował się wysoki profil i falowanie. Dla domów o wielopołaciowych dachach, z lukarnami dobrym wyborem będą zatem klasyczne i zawsze trendy – Panele dachowe z rąbkiem. Dachy dwuspadowe, bądź o prostych, dużych połaciach dają znakomite pole do popisu dla charakterystycznych, wyrazistych pokryć w typie blachodachówki ARAD marki Blachy Pruszyński. Dobór na proponowanej zasadzie równowagi nie jest oczywiście jedynym sposobem na ładny dach, jest natomiast bezpiecznym gwarantem, że nasz wybór nie zakończy się estetycznym fiaskiem.

Grafit – kolor raczej nie na jeden sezon
Kolorami najczęściej wybieranymi przez klientów - które możemy właściwie nazwać ponadczasowymi – były od wielu lat i nadal pozostają brąz, cegła i czerń. Jednak od paru sezonów prawdziwym hitem sprzedażowym są pokrycia grafitowe – ocenia Rafał Kuczyński z Blachy Pruszyński. Skąd ta nagła popularność? Kolor dachu musi przede wszystkich dobrze współgrać z kolorem elewacji. Najczęściej spotykanym połączeniem jest biała, bądź beżowa elewacja w połączeniu z ciemnym dachem. Jest to, być może mało wyszukana ale znów bardzo bezpieczna konfiguracja. Grafit zaś jest kolorem uniwersalnym – pasuje zarówno do budynków nowoczesnych z jasną elewacją (i np.  z lubianymi przez architektów elementami drewna), jak również do klasycznych budynków w stylu dworkowym. Przy grafitowym dachu można sobie też pozwolić na odrobinę ekstrawagancji w doborze koloru elewacji – gdyż będzie on świetnie korespondował z bardziej odważną pomarańczową, bądź zieloną elewacją.

Najważniejsze to nie przesadzić, a najlepiej zawczasu znaleźć przykład domu, który nam się podoba, bądź doradzić się architekta lub handlowca. Wtedy z pewnością osiągniemy zamierzony efekt.  

Więcej na www.pruszynski.com.pl
 Galeria:
powrót


Odwiedzono: 1451 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 21 Lipca 2016

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u