Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Tegalit Protegon- nowoczesność w każdym calu!

3 Kwietnia 2013
Płaska, betonowa dachówka Tegalit, nie tylko podkreśla dynamiczną linię, nowoczesnej, prostej geometrycznej architektury - ale również zapewnia nową wyjątkową jakość pokrycia, dzięki zastosowaniu unikatowej technologii Protegon.

Dachówka betonowa Tegalit Protegon łączy zalety dachówek zakładkowych profilowanych z efektem estetycznym, jaki dają płaskie dachówki. Zamki boczne zapewniają lepsze uszczelnienie niż tradycyjne płaskie dachówki karpiówki.  Dachówka jest wykonana w innowacyjnej technologii Protegon. Za sprawą specjalnych pigmentów Tegalit Protegon odbija do 300% więcej promieniowania podczerwonego niż zwykłe dachówki betonowe i ceramiczne. Dzięki temu dachówki nagrzewają się mniej, a ich temperatura od spodu jest nawet o 10°C niższa, co przekłada się wyraźnie na większy komfort mieszkania na poddaszu w ciepłe, słoneczne dni - zwłaszcza latem - tłumaczy  SUPERDEKARZ Tomasz Święty z firmy ISO-BAU z Płocka. Tegalit występuje w czterech kolorach: ceglanym, ciemnoszarym, grafitowym, oraz w brązie kolonialnym.

Jak układać?
Tutaj pojawia się najwięcej problemów, bo inwestorzy często kierują się wizualizacją architekta, a nie zaleceniami producenta. Dachówkę Tegalit zalecamy układać naprzemiennie, tak aby zamki dachówek w kolejnych rzędach mijały się. W tym celu należy stosować dachówki szczytowe Tegalit całe i połówkowe. Gąsiory Tegalit układa się na styk i mocuje od góry wkrętem. Tegalit właśnie z przesunięciem umożliwia przy opadach deszczu wyprowadzanie wody spływającej w zamkach dachówek na środek dachówki, która znajduje się poniżej. Przesunięcie zamków zapewnia szczelność – tłumaczy Marek Podeszwa doradca techniczny marki BRAAS.

Jeżeli inwestor zadecyduje o montażu dachówek w inny sposób ryzykuje, że przy większych opadach deszczu woda zacznie przeciekać pod pokrycie. Płaskie dachówki w sposobie montażu właściwie niewiele różnią się od innych zakładkowych, więc pomysł montażu jedna pod drugą wynika tylko ze względów estetycznych. W przypadku dachu, warto jednak kierować się nie tylko tymi względami, ale przede wszystkim optymalnie wykorzystać właściwości dachówki, opierając się na zaleceniach producenta – mówi SUPERDEKARZ Tomasz Święty.

Pamiętajmy, że aby dach spełniał swoje funkcje, musi być położony zgodnie ze sztuką dekarską – dlatego tak ważny jest wybór wykwalifikowanej ekipy. W wyborze może pomóc rekomendacja dotychczasowych klientów, oraz zaświadczenia o odbytych szkoleniach. Braas oferuje dekarzom dostęp do szkoleń, na których szczególny nacisk jest kładziony na poprawne rozwiązania techniczne istotnych detali dachu. Ponadto do dyspozycji dekarzy pozostają doradcy techniczni marki, z którymi warto się skontaktować w przypadku jakichkolwiek technicznych wątpliwości.

www.superdekarz.pl


Zobacz prezentację Monier BRAASGaleria:powrót


Odwiedzono: 4902 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 3 Kwietnia 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u