Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Typy napędów do bram

20 Lutego 2013
Automatyka do bram staje się coraz bardziej popularna. Firmy prześcigają się, przedstawiając co rusz nowe oferty. Jednak żeby dokonać odpowiedniego wyboru należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Ekspert z firmy Krakmetal podpowiada, na które.

Co proponuje firma
Przy zakupie napędu do bramy ważne jest wnikliwe zapoznanie się z ofertą firm. Trzeba zdecydować, czy nasza brama wymaga napędu hydraulicznego czy wystarczy elektromechaniczny. Argumenty za pierwszym wyborem to częste otwieranie i zamykanie bramy, większe przeciążenia i niekorzystne warunki atmosferyczne. – W ostatnim czasie zaobserwowaliśmy wzrost zainteresowania napędami hydraulicznymi. Klienci coraz częściej o nie pytają i być może w tym roku uda się te napędy bardziej rozpowszechnić – informuje Janusz Biskup, ekspert z firmy Krakmetal. Jeśli jesteśmy posiadaczami mniejszej bramy, zarówno przesuwnej, jak i skrzydłowej, która wykorzystywana jest w gospodarstwie domowym, to śmiało możemy się zdecydować na napęd elektromechaniczny.  – Dla wielu klientów zakup napędu to dość duża inwestycja , a dla nas priorytetem jest jego zadowolenie. Dlatego też każdorazowo, kiedy klient ma wątpliwości co do wyboru, proponujemy przyjazd naszych techników, by wykonali pomiar bramy i ocenili jaki napęd będzie najbardziej odpowiedni do jej typu – tłumaczy Janusz Biskup. Firma oferuje profesjonalny montaż siłowników. – Zdarza się, że klient, nie posiadając wystarczającej wiedzy, umiejętności i chcąc zaoszczędzić, podejmuje się samodzielnej instalacji napędu. W 90 % przypadków kończy się to desperackim telefonem do naszych montażystów. Bywa, że szkody w takiej sytuacji są niewspółmiernie wysokie do kosztów montażu przez autoryzowanego montażystę. – przestrzega Ekspert.

Pytania
Warto korzystać z wiedzy ekspertów i jeszcze przed montażem pytać  o warunki gwarancji w różnych przypadkach; jak szybko w razie awarii można liczyć na serwis; jak wygląda programowanie pilotów i ile ich można używać do jednej bramy; a także jak sprawuje się napęd w warunkach nie uwzględnionych w opisie produktu. – By zredukować ryzyko nietrafionego wyboru napędu preferujemy kontakt  bezpośredni z klientem. Wówczas możemy pomóc rozwiązać jego problemy – mówi Janusz Biskup. Można też zapoznać się z danymi technicznymi poszczególnych produktów, np. na stronie www.krakmetal.pl, lub na profilu firmy na portalu społecznościowym Facebook. – Należy wystrzegać się dokonywania zakupów przez Internet, wyłącznie w oparciu o informacje zawarte na forach internetowych i subiektywnych opiniach użytkowników – przestrzega – jest to najczęściej popełniany błąd przez klientów.

Najczęściej wybierane
- W firmie Krakmetal największym zainteresowaniem cieszy się napęd FAAC 740 i to właśnie jego sprzedaliśmy w ubiegłym roku najwięcej. Na drugim miejscu plasuje się napęd do bram garażowych D600. – wymienia Biskup. FAAC 740 to napęd elektromechaniczny do bram wjazdowych przesuwnych do użytku przydomowego. Poleca się go do skrzydeł o długości 15 m i nie cięższych niż 500 kg. D600 to typ napędu elektromechanicznego do bram garażowych, do użytku przydomowego i półprzemysłowego z jednoczęściową szyną jezdną. Ten model jest dostępny w wersjach z łańcuchem napędowym lub paskiem kewlarowym. Można go instalować w już zamontowanych bramach obsługiwanych wcześniej ręcznie.

Ostatnie wytyczne
Kiedy już zdecydujemy się na konkretny napęd, warto zwrócić uwagę jakie udogodnienia i warunki serwisu proponuje dana firma. – W Krakmetal klienci otrzymują profesjonalną obsługę przed i posprzedażową, wsparcie techniczne oraz fachowy serwis. W ramach przeglądu sprawdzamy poprawność działania napędu wraz z urządzeniami  (fotokomórki, napęd, lampa, piloty) – podsumowuje Janusz Biskup. Ważne, by nasz wybór był przemyślany i motywowany opiniami ekspertów.

www.krakmetal.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2584 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 20 Lutego 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u