Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Wentylacja pod ochroną - o izolacji kanałów wentylacyjnych

26 Lutego 2015
Odpowiednie zabezpieczenie kanałów izolacyjnych wydawać by się mogło kwestią niezbyt istotną. Nic bardziej mylnego. Należy bowiem pamiętać, że blaszane oraz puste w środku przewody doskonale przewodzą dźwięki, a zbierająca się na nich wilgoć może być sporym problemem. Dlatego też, by pomóc nam zapewnić naszej instalacji odpowiednią ochronę, firma Armacell wprowadziła na rynek rodzinę izolacji Armaflex Duct.

łów izolacyjnych wydawać by się mogło kwestią niezbyt istotną. Nic bardziej mylnego. Należy bowiem pamiętać, że blaszane oraz puste w środku przewody doskonale przewodzą dźwięki, a zbierająca się na nich wilgoć może być sporym problemem. Dlatego też, by pomóc nam zapewnić naszej instalacji odpowiednią ochronę, firma Armacell wprowadziła na rynek rodzinę izolacji Armaflex Duct.

System wentylacyjny to dość specyficzna instalacja. W jej przypadku, znaczące straty energii oraz wynikające z tego obniżenie sprawności są mało istotne. Czy pozwala nam to jednak zapomnieć o odpowiedniej izolacji? Nie, choć w tym wypadku jej zadanie będzie inne. Podstawowym problemem związanym z kanałami wentylacyjnymi jest bowiem łatwość, z jaką przenoszą one hałas. Puste, blaszane, działające jak pudło rezonansowe kanały, są wręcz doskonałym przewodnikiem dźwięku, który przy ich pomocy może poruszać się wzdłuż i wszerz całego budynku, znacznie obniżając komfort znajdujących się w nim osób. By zneutralizować tę właściwość często stosuje się popularną wełnę mineralną, jednak nie jest to rozwiązanie idealne. Po pierwsze jego skuteczność pozostawia wiele do życzenia, a po drugie izolacja ta ma tendencję do nasiąkania wodą zbierającą się na powierzchni kanału w wyniku kondensacji, stając się tym doskonałym habitatem dla mikroorganizmów oraz drobnoustrojów. Rodzina izolacji Armaflex Duct firmy Armacell pozwala rozwiązać te problemy, zapewniając nam jednocześnie najwyższy poziom izolacji.

Wentylacja dobrze zabezpieczona

Armaflex Duct firmy Armacell jest izolacją stworzoną na bazie spienionego kauczuku syntetycznego, specjalnie z myślą o optymalnym zabezpieczeniu kanałów wentylacyjnych. Zamkniętokomórkowa struktura tego materiału zapewnia bardzo dobre wytłumienie blaszanych przewodów, minimalizując tym samym możliwość roznoszenia się dźwięków wewnątrz budynków. Co więcej, stanowi ona również doskonałą barierę dyfuzyjną (współczynnik dyfuzji powyżej 7000) zapobiegającą kondensacji wilgoci, co eliminuje możliwość skraplania się wody na powierzchni chłodnego kanału, co zapobiega zaciekom, zalewaniu urządzeń pod kanałami, oraz przeciwdziała korozji. Dodatkową zaletą charakteryzującą produkty Armaflex Duct firmy Armacell, jest bardzo prosty montaż nawet w przypadku skomplikowanych instalacji. Jest to efektem zastosowania warstwy samoprzylepnej jaką pokryta jest jedna strona izolacji oraz wysokiej elastyczności materiału, z jakiego została ona wykonana.

Rodzinę izolacji Armaflex Duct firmy Armacell tworzą trzy produkty. Pierwszy, podstawowy Armaflex Duct dostępny jest w sześciu grubościach (9, 15, 19, 25, 32 oraz 40 mm), co pozwala doskonale dobrać odpowiednią opcję do naszych wymagań, zapewniając tym samym optymalne zabezpieczenie kanałów wentylacyjnych, zapewniając im doskonałą ochronę. Drugim z produktów jest Armaflex Duct Alu. Jego powierzchnia pokryta jest warstwą folii aluminiowej, dodatkowo wzmocnionej włóknem szklanym, co czyni ją świetnym wyborem w przypadku, gdy delikatny materiał izolacyjny narażony jest na uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, jej   gładka powierzchnia w kolorze srebrnym nie tylko jest wyjątkowo atrakcyjna wizualnie, ale również bardzo łatwo poddaje się czyszczeniu.

W przypadku Armaflex Duct Alu  możemy wybierać spośród pięciu grubości (9, 15, 19, 25, 32mm). Trzecim, ostatnim członkiem rodziny jest Armaflex Duct Plus, który stworzony został z myślą o miejscach, gdzie występuje zwiększone zagrożenie wystąpienia ognia. Klasa ogniowa B-s3,d0 (zgodnie z normą europejską PN-EN 13501-1) oznacza, że materiał, z którego została wykonana izolacja jest niezapalny, co znacząco ogranicza jej udział w pożarze.

Zabezpieczenie kanałów wentylacyjnych niesie ze sobą wiele korzyści. Użycie odpowiedniej izolacji pozwala wyeliminować większość problemów związanych z tego typu systemami, takimi jak przenoszenie dźwięków przez puste, blaszane przewody, kondensacja wilgoci czy problemy z utrzymaniem czystości całej instalacji. Rodzina Armaflex Duct firmy Armacell pozwoli nam zapomnieć o tego typu problemach, a naszej instalacji zapewni ochronę, jaka jest jej potrzebna.

Więcej o izolacji kanałów wentylacyjnych przeczytasz na www.armacell.comGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2213 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 26 Lutego 2015

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u