Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Wybieramy podłogę doskonałą - postaw na kolor! Cz. II.

8 Lipca 2011
Decydując się na zmianę kolorystyki w naszym domu, warto pomyśleć o drewnianej podłodze. Barwy drewna – te stonowane i te najwymyślniejsze, które w pełni prezentują się na najmodniejszej w tym sezonie jednolamelowej konstrukcji, pomogą tworzyć unikatową atmosferę i estetykę wnętrza.

Dobór kolorów i ich połączenie w dużej mierze są sprawą indywidualną. Warto jednak pamiętać o kliku podstawowych prawidłowościach, które sprawdzają w przypadku drewnianej podłogi. Poniżej prezentujemy kolejne punkty, które pomogą w wybraniu tej najodpowiedniejszej.
 
* Osoby, które drewnianą podłogę we wzorze pełnej deski chcą potraktować jako najważniejszy element wystroju, powinny zwrócić uwagę na podłogi z drewna egzotycznego. Wymyślne i wzorzyste duże lamele z surowca takiego jak: kambala, jatoba, merbau lub badi będą spełniać rolę dominanty wnętrza, najlepiej przestronnego. Ich ciekawa struktura, nietypowe akcenty (plamki, cętki itd.) i soczysta barwa wyeksponowane na jednolamelowej kontrukcji zrobią wrażenie na każdym gościu.
 
* Klasyczne podłogi jak dąb i jesion nie narzucają swojego charakteru, doskonale współgrają z meblami oraz innymi elementami wykończenia wnętrz, jak okna i drzwi w odmiennych kolorach drewna. Nieprzypadkowo są nazywane ponadczasowymi. To idealny wybór dla osób, które szukają stonowanej bazy dla dalszych eksperymentów z kolorami np. ścian czy dodatków.
 
* Eleganckie podłogi o barwie wpadającej w czerwień wprowadzają ciepło i miły nastrój oraz same w sobie stanowią dekorację pomieszczenia. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że głęboka, nasycona barwa przytłoczy pomieszczenie niewielkich rozmiarów i wizualnie je zmniejszy.  
 
O czym warto pamiętać: odporność na zmiany wywołane światłem słonecznym
Decydując się na kolor podłogi drewnianej pamiętajmy, że z biegiem czasu, pod wpływem światła słonecznego (a dokładnie promieni UV), produkty wykonane z drewna zmieniają swój odcień. Jest to proces w pełni naturalny, ale nie wszystkie gatunki drewna reagują w ten sam sposób. Niektóre gatunki dość szybko zmieniają barwę, inne dopiero po kilku latach.
 
- Wybierając podłogę powinniśmy zwrócić uwagę, jak będzie padało światło słoneczne w danym pomieszczeniu (czy jakiś fragment podłogi będzie stale nasłoneczniony itd.)  - radzi Seweryn Miazga, Product Manager z firmy Baltic Wood. - Gatunki drewna, które łatwo zmieniają barwę nie powinny być stosowane w pomieszczeniach o bardzo intensywnym nasłonecznieniu, ponieważ w miejscach gdzie padają promienie słoneczne, powstaną przebarwienia o innym natężeniu, niż w miejscach, gdzie promienie słoneczne nie docierają bezpośrednio, np. w zacienionych miejscach, pod meblami, za drzwiami, pod dywanami.
 
W galerii tabelka prezentująca intensywność zmiany koloru poszczególnych gatunków drewna.

www.balticwood.plGaleria:


powrót


Odwiedzono: 6432 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 8 Lipca 2011

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u