Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zabawy bez miary!

9 Grudnia 2013
W niedalekich - raczej szarych - czasach komunizmu głównym miejscem spotkań i zabaw dzieci był podwórkowy trzepak. Od kilku lat jednak kolorowe i nowoczesne place zabaw pojawiają się w bardzo wielu miejscach, począwszy od ogródków przydomowych, poprzez osiedla mieszkaniowe, miejskie parki i centra handlowe, aż po miejsca postojowe przy autostradach. Poza bezpiecznymi urządzeniami powinny też być wyposażone w ogrodzenie gwarantujące ochronę rozbawionym dzieciakom.
Najbezpieczniej za ogrodzeniem

Ogrodzenie dookoła placu zabaw spełnia dwie funkcje:
  • utrudnia lub wręcz uniemożliwia maluchom wydostanie się z placu bez wiedzy rodziców
  • chroni ogrodzony teren przed wizytami czworonogów (które mogą go zanieczyścić lub zagrozić bawiącym się dzieciom).
Ogrodzenie zastosowane wokół placu zabaw powinno być trwałe (cieńką siatkę można odgiąć lub rozerwać) i nie posiadać ostrych elementów, o które dzieci mogłyby się skaleczyć. Dobrze jest też je wyposażyć w podmurówkę, dzięki czemu psy nie podkopią się pod nim.

Ogródź plac zabaw Nyloforem F

Ogrodzeniem dedykowanym placom zabaw jest system panelowy Nylofor F. Składa się on z paneli o wąskich pionowych oczkach, utworzonych z drutów pionowych i poziomych płaskowników o wymiarach 15 x 6 mm. Montowany jest na słupach kwadratowych przy użyciu złączek z tworzywa sztucznego. Wystające z jednej strony panelu końcówki o długości 30 cm umieszcza się na dole ogrodzenia tak, aby nie zagroziły bezpieczeństwu dzieci. Jeśli plac zabaw ma być zamykany, z łatwością można dopasować furtkę z wypełnieniem panelem Nylofor F. Istnieje także możliwość umieszczenia na górze paneli poręczy z profilu stalowego, która dodatkowo zwiększy bezpieczeństwo ogrodzenia.

Tęczowo lub wielobarwnie

Ogrodzenie panelowe Nylofor F można wykonać w dowolnym kolorze, który będzie współgrał z kolorystyką zainstalowanych urządzeń. Ciekawe efekty daje również zestawienie paneli w jednym kolorze, a słupów w innym (np. żółty z czerwonym, albo niebieski z żółtym). Można także pomalować panele na kilka różnych barw i zamontować je naprzemiennie.

Więcej o panelach Nylofor F na www.ogradzamy.pl


Zobacz prezentację BetafenceGaleria:


powrót


Odwiedzono: 2360 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 9 Grudnia 2013

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u