Wyszukaj w serwisie:


odkurzacze centralne
wnętrza

budowa

wokół domu

znajdź nas na facebook

Zadbaj o komunikację. na dachu

13 Września 2017
Na dachu funkcję komunikacyjną z elementami jego wyposażenia pełnią stopnie i ławy kominiarskie, pomosty ze stopniami, drabiny z łącznikami czy wyłazy dachowe. To dzięki nim można bezpiecznie poruszać się po zadaszeniu i dotrzeć do anteny czy komina, jeśli te wymagają np. konserwacji. Przydają się również jako dodatkowa droga ewakuacyjna. 
 

Dobra komunikacja dachowa ułatwia poruszanie się po dachu, umożliwiając fachowcom w razie konieczności dostęp do poszczególnych jego punktów. Jednak tylko wysokiej jakości, odpowiednio zaprojektowane systemy tego typu będą zapewniały bezpieczeństwo przebywania na połaci.
 
Dla wygody i bezpieczeństwa
 
Do montażu elementów składających się na komunikację na dachu zobowiązani są właściciele domów o zadaszeniu ze spadkiem przekraczającym 25%, bądź wykonanym z tzw. łamliwych materiałów. Wynika to z przepisów prawa. Jednak w trosce o bezpieczeństwo własne oraz osób, którym zlecamy prace na połaci dachowej, warto zainstalować tego typu udogodnienia niezależnie od konstrukcji poszycia. Docenimy je zwłaszcza w okresie zimowym, gdy może być ono oblodzone. Wtedy dochodzi często do awarii systemów grzewczych, a więc konieczna jest interwencja kominiarza. Ten z kolei nie ma obowiązku wykonać usługi, jeśli w miejscu pracy istnieje zagrożenie dla jego zdrowia czy życia. Odpowiednie instalacje pozwolą ponadto na łatwe odśnieżanie dachu. Pomocne będą również przy pracach konserwacyjnych czy mocowaniu masztu antenowego. Należy pomyśleć o takich zabezpieczeniach już na etapie projektu domu.
 
Tylko sprawdzone rozwiązania 
 
Najlepiej wybrać pokrycie dachowe i elementy komunikacji od tego samego producenta - zyskamy wówczas pewność, że całość będzie perfekcyjnie do siebie pasować pod względem funkcjonalnym oraz estetycznym. - W ofercie CREATON Polska do poruszania się po dachu opracowano specjalne, wysokiej jakości systemy asekuracyjne, które charakteryzują się zabezpieczoną przed poślizgiem powierzchnią. Idealnie wkomponowują się w konstrukcję dachu. Ich kolorystyka jest spójna z dachówką podstawową CREATON Polska. A dodatkowo, dzięki opatentowanym rozwiązaniom montaż przebiega szybko i sprawnie - tłumaczy Michał Kacprzak, Kierownik Akademii Szkoleniowej CREATON Polska, producenta nowoczesnych pokryć dachowych i innowacyjnych materiałów elewacyjnych. Zwróćmy też uwagę, aby takie akcesoria jak: stopnie i ławy kominiarskie, pomosty ze stopniami, drabiny z łącznikami miały ażurową konstrukcję - dzięki temu nie będzie zbierał się w nich śnieg ani woda, a więc zimą nie zamarzną. Oprócz wyboru doskonałych jakościowo produktów, nie bez znaczenia jest również ich dobry montaż. - Stopnie kominiarskie powinny być tak instalowane, aby tworzyły drabinkę. Najlepiej, gdy odległość między nimi będzie równa długości kroku - wówczas poruszanie się po połaci będzie wygodne. Niech prowadzą do wszystkich strategicznych punktów na dachu. Przy nich z kolei należy zamontować elementy o większej powierzchni - ławy. Dzięki nim wszelkie prace konserwacyjne przebiegną sprawnie. Tylko dobrze zamontowane akcesoria będą spełniać właściwie swoją funkcję i zapewniać odpowiedni poziom bezpieczeństwa - wyjaśnia ekspert. Przydadzą się z pewnością także wyłazy dachowe. 
 
Dobrze zaprojektowana i profesjonalnie zamontowana komunikacja dachowa to inwestycja na lata. Bez trudu, bezpiecznie dotrzemy w pożądane miejsce, gdy konieczna będzie konserwacja pokrycia czy podczas corocznych jego przeglądów i innych czynności wynikających z potrzeb dnia codziennego.Galeria:

powrót


Odwiedzono: 1601 razy
Opublikowano przez: Pomysł na dom
Data publikacji: 13 Września 2017

Podziel się    Bruk Bet
podobne artykuły oferta eksperta


freshweb.pl | NetSoftware
2021 © Wszelkie prawa zastrzeżone stat4u